08504801846
Crown 26 10 2020

Crown Depo Çözümleri’nden depo verimliliğini ve enerji tasarrufunu arttıran lityum iyon akü

Crown, V-Force Lityum İyon Enerji Depolama Sistemlerini (ESS) Türkiye pazarında sunmaya başladı. Crown ürün yelpazesinde yer alan ürünlerin çoğuyla uyumlu olan ESS, Türkiye pazarında olan Crown forkliflerde de kullanılacak.

Geniş ürün yelpazesi ve uzman kadrosuyla depolardaki uygulamalara yönelik çözümler sunan Crown, V-Force Lityum İyon Enerji Depolama Sistemlerini (ESS) tanıttı. 

Günümüzde lityum iyon teknolojisi, özellikle çift vardiyalı uygulamalarda büyük avantaj sağlıyor ve depo ekipmanları için pratik bir alternatif güç kaynağı olarak önem kazanmış durumda. Standart kurşun asitli akülerin aksine Crown V-Force lityum iyon akü, depo verimliliğini ve enerji tasarrufunu maksimuma çıkaracak şekilde tasarlandı. Crown V-Force Lityum İyon ESS, kolaylıkla depo ekipmanlarına entegre edilebiliyor. Bu tam entegrasyon ile oluşturulan erken uyarı sistemi sayesinde, forklift göstergesi akü boşalma seviyelerini gösteriyor ve forklift işletimi durdurulmadan önce erken uyarı sistemi ile operatörü uyarıyor. Lityum iyon teknolojisine ek olarak ESS, modüler bir V-Force şarj cihazı ve forkliftin güvenli olmayan durumlarda çalışmasını önleyerek garanti dışı kalmamasını sağlıyor. Pil ömrünü uzatan tamamen entegre bir pil yönetim sistemi de içeriyor.        

Standart kurşun asitli akülerin aksine, lityum iyon akülere bakım ve su takviyesi yapılması gerekmiyor. Operatör mola verdiğinde pil ömrü olumsuz etkilenmeden şarj edilebiliyor. Böylece daha uzun çalışma sürelerine ulaşılabiliyor, akü değişimi ihtiyacı ortadan kalkıyor. Şarj sırasında gaz yaymıyor ve özel akü odası gerektirmiyorlar.

Crown, bu yazın başlarında, kurşun asitli ve V-Force lityum iyon aküleri şarj etmek için yapılandırılabilen V-HFM3 serisi modüler pil şarj cihazlarını da tanıttı.

Detaylı bilgiye www.depocozumleri.com adresinden erişilebilir.